همه چیز در دست توست !! (معرفی بازی control)

بازی control

بعد از انتشار بازی های موفقی مانند سری مکس پین به تازگی استدیو رمدی بازی control را روانه بازار کرده است که در ادامه مطلب به معرفی این بازی می پردازیم. با ما همراه باشید.

معرفی بازی control

بازی control توسط استدیو رمدی و در سبک اکشن ماجراجویی گسترش و توسط استدیو ۵۰۵ گیمز در تاریخ ۲۷ اگوست ۲۰۱۸ برای کنسول های نسل هشت و کامپیوترهای شخصی منتشر شده است.

و اما داستان

بازی control

مامور مخفی دفتر کنترل فدرال وظیفه دارد پدیده هایی را نقض کند که قوانین واقعیت را نقض می کنند. به عنوان جسی فادن ، مدیر جدید دفتر ، بازیکنان اشیاء قدیمی ترین خانه (دفتر مقدماتی دفتر کنترل فدرال و غیرقانونی نیویورک ) را کشف می کنند و از توانایی های قدرتمندی برای شکست یک دشمن کشنده معروف به “Hiss” استفاده می کنند که واقعیت را تهاجم و فاسد کرده است. (در واقع باعث ایجاد اشفتگی در بین مردم شده) و از این رو این مامور مخفی باید این دشمن را از بین ببرد.

گیم پلی بازی control

مانند پروژه های قبلی Remedy , بازی control از دید سوم شخص نیز بازی می شود و با استفاده از انجین اختصاصی Remedy ساخته شده است که برای اولین بار در عنوان قبلی شرکت Quantum Break استفاده شده است. به عنوان جسی فادن ، بازیکنان از Service Weapon استفاده می کنند ، سلاح گرم فوق العاده ای که می تواند با انواع مختلفی از برنامه ها و برنامه های مختلف جنگی سازگار شود. جسی علاوه بر سلاح سرویس ، انواع توانایی های ماوراء طبیعی از جمله telekinesis ، ترشح و توانایی کنترل برخی از دشمنان را نیز دارا می باشد. سلاح های سرویس و توانایی های جسی هر دو انرژی جسی را خرج می کنند و در استفاده از آنها به تعادل نیاز دارند. سلاح سرویس را می توان در طول بازی از طریق یک درخت مهارت به روز کرد. به منظور به دست آوردن قدرت های جدید ، بازیکنان باید اشیاء مختلف قدرت موارد عادی را که توسط نیروهای ماورای طبیعی اعمال می شود – در تمام خانه قدیمی پنهان کنند. با توجه به تطبیق پذیری بارهای بازی ، سیستم مبارزه کنترل می تواند به متناسب با علایق بازی باز شخصی سازی شود.سلامتی در کنترل به طور خودکار شارژ نمی شود ، و باید از دشمنان برداشت شود.

بازی control
محیط و گرافیک هنری زیبای بازی

کنترل در Oldest House ، یک آسمان خراش بی رحمانه وحشیانه بی نظیر در شهر نیویورک تنظیم شده است که از آن به عنوان “مکان قدرت” در بازی یاد می شود. فضای داخلی خانه قدیمی به مراتب بزرگتر از نمای بیرونی آن است ، یک قلمرو عظیم ، دائماً در حال تغییر که خلاف قوانین زمان فضایی است. کنترل با فرمت Metroidvania ساخته شده است ، با یک نقشه جهانی بزرگ که بر خلاف عناوین قبلی Remedy که در درجه اول خطی بودند ، با یک سرعت غیرخطی قابل کاوش است. با باز کردن توانایی ها و توانایی های جدید در طول بازی ، می توان مناطق جدید خانه قدیمی را مورد بررسی قرار داد و در این صورت گشودنی های مختلفی را ایجاد می کند. مناطقی خاص که به عنوان نقاط کنترل (Control Points) شناخته می شوند می توانند پس از پاک شدن دشمنان ، برای تردد سریع در کل ساختمان مورد استفاده قرار گیرند. A.I جدید سیستم معروف به Encounter Director تعامل با دشمنان را بر اساس سطح بازیکنان و موقعیت بازیکنان در خانه قدیمی کنترل می کند. دشمنان در کنترل عمدتا عوامل انسانی دفتر کنترل فدرال هستند که در اختیار هیس ، یک نیروی غیرقانونی است. آنها از انسانهای معمولی که دارای سلاح گرم هستند تا تغییرات شدید جهش یافته که دارای قدرتهای متنوعی هستند ، متغیر است. برخی از توانایی های جسی به او اجازه می دهد تا به طور موقت کنترل ذهن دشمنان را بدست آورد ، آنها را به متحدین خود تبدیل کند و از توانایی های آنها برای منافع بازیکن استفاده کند.

گسترش بازی control

بازی control توسط Remedy Entertainment توسعه یافته است. Mikael Kasurinen ، که در پروژه قبلی Quantum Break کار کرده است ، مدیر بازی است و سام لیک به عنوان نویسنده بازی و کارگردان خلاق فعالیت کرده است. توسعه بازی قبل از انتشار Quantum Break آغاز شد. بازی های قبلی Remedy ، از جمله Quantum Break ، به برخی از عناصر داستان کنترل (Control) از جمله Altered World Events (اشخاص دگرگون شده جهانی) اشاره داشت. به جای تمرکز بر ایجاد یک داستان بزرگ و پیچیده ، نویسندگان بازی بیشتر بر ایجاد یک دنیای بازی و جهانی که به اندازه کافی ثروتمند باشد برای بازیکنان می توانند داستان های خود را بکار گیرند ، تأکید می کنند. هدف دیگر این تیم ایجاد یک بازی است که قابلیت پخش بالایی دارد. لیک به بازیکنان اطمینان داد که بازی با وجود این روایت قوی خواهد داشت ، روشی که “بسیار متمرکز” است.

در ادامه می توانید تریلر بازی control را مشاهده کنید.

توضیحات بیشتر: https://en.wikipedia.org/wiki/Control_(video_game)

قسمت های ستاره دار الزامی هستند لطفا فارسی تایپ کنید.

*