بهترین بازی های نقش افرینی pc

هر ساله شاهد ساخت بازی هایی با سبک های مختلف هستیم که در بین ان ها بازی هایی با سبک نقش افرینی از محبوبیت بالایی به ویژه در بین پی سی بازان برخوردار هستند. در این مقاله قصد داریم تا به بهترین بازی های نقش افرینی pc بپردازیم و ان ها را از جنبه های مختلف مورد بررسی قرار دهیم. در ادامه با ما همراه باشید.

اکثر بازی های ساخته شده در سبک نقش افرینی بر روی رایانه های شخصی بهینه تر به نظر می رسند و همچنین لذت بیشتری را به بازی باز القاء می کنند و شاید بتوان این سبک از باری های رایانه ای را گل سر سبد برای پی سی بازان نامید. اگر نگاهی به تاریخچه سبک نقش افرینی بیاندازیم متوجه قدمت این سبک می شویم چرا که سال ها قبل از ساخت بازی هایی به سبک شوتر و یا استراتژی گسترش دهندگان بازی های رایانه ای به ساخت بازی ها در سبک نقش افزینی مشغول بودند. بازی هایی که در ان ها به ماجراهای ارک ها و جادو گران و همچنین سیاه چال ها پرداخته می شد. که رفته رفته و با گذشت زمان این بازی ها به محبوبیت رسیدند و المان های مختلف ان ها در دیگر سبک های بازی ها استفاده شد.

هرگاه قصد نوشتن مطلبی با عنوان بهترین داریم چه بسا بهترین بازی های نقش افرینی را داریم باید قبل از ان به تعریف بهترین بپردازیم. در این مقاله قصد داریم تا بازی هایی که در حال حاضر ارزش بازی کردن را دارند بپردازیم. در این مقاله قابلیت شخصی سازی و پیچیدگی داستان و توانایی های کاراکتر اصلی و دیگر المان ها مورد بررسی قرار می گیرد. که کمک گرفتن از این نکات می تواند ما را در نوشتن مقاله بهترین بازی های نقش افرینی کمک شایانی کند.

بهترین بازی های نقش افرینی pc :

Kingdom Come : Deliverance

بهترین بازی های نقش افرینی pc

مشخصات بازی :
 • گسترش دهنده : Warhorse Studios
 • منتشر دهنده : Deep Silver
 • سال انتشار : ۲۰۱۸

در این بازی تاریخی که در سبک نقش افرینی است شاهد روایتی داستانی در سال ۱۴۰۳ میلادی هستیم که در در سرزمین Bohemia جریان دارد. داستان بازی در مورد شهروندی عادی به نام Henry است که طی جنگ ها سرزمینش وارد قضایای جنگ می شود. این بازی را می توان یکی از بازی های پر جزئیات در سبک نقش افرینی دانست چرا که از سیستم های مختلفی ار جمله سیستم مبارزه و سیستم تشنگی و گرسنگی برخوردار است و همچنین می توان از شمشیر ها و تجهیزات مختلقی در مبارزه با دشمنان بهره برد. یکی دیگر از نکات مثبت بازی جهان باز بودن ان است که ارادی عمل بسیاری را به بازی باز می دهد. برای مثال می توانید به جنگل بروید و به جمع اوری قارچ بپردازید و ان ها را با قیمت خوبی به فروش برسانید. اما در این راه باید مراقب راه زن ها باشید تا مورد هجوم ان ها قرار نگیرید.

و اما گذشته از نکات مثبت بازی باگ های ازار دهنده ای در بازی وجود دارد که می تواند لذت تجربه بازی را تا حدی کاهش دهد اما نمی توان به دلیل وجود باگ از شایستگی های این بازی کم کرد.

خواندن بیشتر : معرفی بازی Kingdom Come : Deliverance

بهترین بازی های نقش افرینی pc :

Divinity: Original Sin 2

بهترین بازی های نقش افرینی pc

مشخصات بازی :
 • سازنده : Larian Studios
 • ناشر :  Larian Studios
 • سال انتشار : ۲۰۱۷

شاید تعداد محدودی از بازی های سبک نقش افرینی ازادی عملی گسترده را به بازی باز بدهند اما بازی Divinity :Original Sin 2 پا را فراتر گذاشته است به طوری که در بازی می توانید بیشتر کارهایی که فکرش را هم نمی کنید انجام دهید برای مثال می توانید بازرگانان با جادو و با اسپل او را بدزدید و او با خون خودش به اتش بکشید. تقریبا همه ی توانایی های موجود در بازی استفاده ی مخصوص به خود را دارند چه در هنگام مبارزه و یا غیر ان. یکی از بخش های دیگر بازی بخش چند نفزه بازی است که با حداکثر سه دوست می توانید به تجربه بازی بپردازید. در بخش چند نفره بازی لازم نیست تا دو دوست دیگر در کنار بازی باز باشند بلکه می توانند به صورت ازادانه به هر قسمت از جهان بازی رفته به کاوش جهان بازی بپردازند و حتی می توانند بر علیه یکدیگر عمل کنند.

The Elder Scroll V : Skyrim

بهترین بازی های نقش افرینی pc

مشخصات بازی :
 • سازنده : Betheda Game Studios
 • ناشر : Bethesda Softworks
 • سال انتشار : ۲۰۱۲

شاید در کمتر بازی رایانه ای شاهد گستردگی و جزئیات فراوان مانند بازی The Elder Scroll V : Skyrim باشیم. در این بازی کافی است مسیری را انتخاب کنید و به سمت ان بروید چرا که به احتمال زیاد شاهد ماجرایی متفاوت خواهید بود هر چند ماجرایی کوچک. همانطور که اشاره شد یکی از نکات مثبت بازی The Elder Scroll V : Skyrim توجه به جزئیات می باشد که در بین بازی های سبک نقش افرینی این بازی به خوبی عمل کرده است. مکان های بازی بازی باز را به جست وجو وا می دارد که اکثر جست و جو ها نیز پاداشی به همراه دارد. این امکان وجود دارد که با چت کردن با افراد بازی ماموریت و یا مکانی به بازی باز معرفی شود که در ان تجهیزات افسانه ای وجود داشته باشد و یا بازی باز را به محل اژدها برساند که در ان زمان باید به مبارزه با اژدها بپردازید. اگر با وجود جزئیات فراوان بازی احساس خستگی کردید کافی است تا سری به استیم بزنید تا از جزئیات جدید بهره مند شوید. قطعا یکی از دلایل موفقیت بازی بعد از عرضه بازی پشتیبانی شرکت سازنده از بازی است که با گذشت شش سال از عزضه این بازی محبوبیت خود را از دست نداده است.

Fallout : New Vegas

بهترین بازی های نقش افرینی pc

مشخصات بازی :
 • سازنده : Obsidian Entertainment
 • ناشر : Bethesda Softworks
 • سال انتشار : ۲۰۱۰

مجموعه بازی های fallout از ابتدای عرضه از محبوبیت بالایی برخوردار بودند و اکثر سری های این بازی از امتیاز های بالایی برخوردار شدند. یکی از سری های موفق این بازی fallout : new vegas نام دارد که توسط obsidian Entertainment در سال ۲۰۱۰ به بازار عرضه شد. نقشه این بازی جهان باز از سه قسمت Nevada , California , Arizona تشکیل شده است که روایتگر جنگ منابع دو قدرت جهان یعنی امریکا و چین در سال ۲۲۸۱ است. بازیبازان به عنوان فردی به نام Courier وارد جهان بازی می شوند که پس از از دست دادن دوستان و تلاش برای زنده ماندن به دنبال راهی برای بازگشت گذشته خود است. بازی نسبت به سری های قبلی خود از گیم پلی توسعه یافته بهتر و صداگذاری و گرافیک بهتری نیز برخوردار است که اگر از طرفداران این سری هستید تجربه این عنوان را از دست ندهید.

بهترین بازی های نقش افرینی pc :

The Witcher 3 : Wild Hunt

بهترین بازی های نقش افرینی pc

مشخصات بازی :
 • سازنده و ناشر  :  CD Project Red
 • سال انتشار : ۲۰۱۵

اگر از طرفداران بازی های نقش افرینی باشید بدون شک سری بازی های ویچر را تجربه کرده اید که اخرین نسخه این بازی بدون شک یکی از بهترین بازی های نقش افرینی pc که توسط CD Project Red ساخته و عرضه شده است. یکی از نکات برجسته این بازی ماموریت های فرعی بازی است که حتی ممکن است با گوش دادن به دیالوگ های برخی از شخصیت های بازی ماموریت جدیدی به بازیباز داده شود که این نکته باعث می شود تا علی رغم دیگر بازی ها بازیباز کمتر از fast travel استفاده کند. پس اگر تابحال یکی از بهترین بازی های نقش افرینی pc را تجربه نکرده اید یکی از بهترین بازی های نقش افرینی pc را از دست داده اید.

 

قسمت های ستاره دار الزامی هستند لطفا فارسی تایپ کنید.

*