بهترین بازی های استراتژیک !

سبک استراتژیک یکی از قدیمی ترین و البته محبوب ترین سبک های بازی های رایانه ای است که امروزه نیز طرفداران خاص خودش را دارد. در این مقاله قصد داریم تا بهترین بازی های استراتژیک کامپیوتر را به شما عزیزان معرفی کنیم در ادامه با ما همراه باشید.

شاید یکی از ویژگی های برتر سبک استراتژیک نسبت به دیگر سبک ها توانایی ساخت ارتش و دیگر ساختمان ها و همچنین کشور گشایی است که در سبک های دیگر شاهد ان نیستیم و شاید یکی از دلایلی که بازی بازان به سمت خرید کامپیوتر به جای کنسول ها می روند بازی هایی در سبک استراتژیک باشد.

بیشتر بخوانید : بهترین بازی ها در سبک داستانی

بیشتر بخوانید : بهترین بازی ها در سبک فضایی

بهترین بازی های استراتژیک

Total War : Warhammer 2

بهترین بازی های استراتژیک

 • سازنده : Creative Assembly
 • ناشر : Sega
 • سال انتشار : ۲۰۱۷

بازی Total War : Warhammer 2 ساخته شده توسط استدیو Creative Assembly و عرضه شده توسط شرکت Sega است که در سال پیش برای رایانه های شخصی منتشر شد. بعد از عرضه سری اول این نسخه سری دوم این بازی نیز نوانست مانند سری نخست به موفقیت و فروش خوبی دست پیدا کند. در این نسخه شاهد بهبودهایی در قسمت های مختلف بازی از جمله گرافیک و دیگر قسمت ها هستیم که می تواند بهتر از گذشته لذت جنگ های سخت و نفس گیر را به بازی باز منتقل کند. بازی از چهار نژاد Skaven , High Elves Dark Elves و Lizardmen تشکیل می شود که هر کدام دارای ویژگی های متفاوتی هستند. اگر به دنبال تجربه سری Total War هستید بازی Total War : Warhammer 2 می تواند گزینه مناسبی برای شروع این سری باشد.

XCOM 2

بهترین بازی های استراتژیک

 • سازنده : Firaxis Games
 • ناشر : ۲K Games
 • سال انتشار : ۲۰۱۶

بازی XCOM 2 در سال ۲۰۱۶ توسط استدیو Firaxis Games ساخته و توسط ۲K Games منتشر شد که یک سال پس از ان نیز بسته الحاقی War Of The Chosen One منتشر شد و توانست نمرات خوبی از منتقدان کسب کند. مانند سری قبلی بازی بازیباز در نقش فرمانده سازمان eponymous قرار می گیرد تا در مقابل حمله ی بیگانگان از زمین محافظت کند. همچنین بازیباز وظیفه دارد تا اعضای گروه را در جنگ با بیگانگان رهبری کند. بازی از کلاس ها و گروه های مختلفی تشکیل شده است که هر کدام ویژگی ها و توانایی های خاص خود را دارند که با به خدمت گرفتن ان ها می توانید از توانایی های ان ها استفاده کنید. برای مثال گروه پشتیبانی توانایی استفاده از نارنجک و نارنجک انداز را دارند در حالی که گروه سامورایی می تواند با شمشیر دشمن را از پای در اورد. تصمیمات بازیبازان نیز نقش عمده ای در مسیر و داستان بازی دارد به طوری که هر تصمیم در بازی می تواند داستان بازی را به نحوی تغییر دهد. بسته الحاقی War Of The Chosen One نیز دشمنان و محیط های متفاوتی را به بازی اضافه می کند که این بازی را لایق حضور در لیست بهترین بازی های استراتژیک می کتد.

Civilization 6

بهترین بازی های استراتژیک

 • سازنده : Firaxis Games
 • ناشر : ۲K Games
 • سال انتشار : ۲۰۱۶

سری Cvilization از زمان عرضه توانست سبک جدیدی ار بازی های استراتژیک را به بازیبازان معرفی کند و توانست از همان ایتدای عرضه از محبوبیت بالایی در میان بازیبازان برخوردار شود.بازی Cvilization 6 در سال ۲۰۱۶ توسط ۲K Games برای رایانه های شخصی منتشر شد. مکانیزم و سیستم به کار رفته در بازی این امکان را به بازیباز می دهد تا شهرهای پیشرفته و مدرنی را خلق کند و با استراتژی مناسب مرزهای خود را گسترش دهد. علاوه بر پیشرفت های بازی در زمینه های مختلف از جمله گیم پلی در این نسخه از سری Cvilization شاهد بهبود گزافیک بازی نیز هستیم که بازی را از گرافیک کارتونی در نسخه های پیشین به گرافیکی در سطح مناسب تبدیل کرده است. با نصب بسته های الحاقی , این بازی می تواند به یکی از بهترین بازی های این سری و همچنین به یکی از بهترین بازی های استراتژیک تبدیل شود.

Warcraft 3

بهترین بازی های استراتژیک

 • سازنده : Blizzard Entertainment
 • ناشر : Blizzard Entertainment
 • سال انتشار : ۲۰۰۲

سری بازی های وارکرافت یکی از بهترین بازی های استراتژیک عرضه شده هستند و حنی امروزه نیز طرفداران بسیار زیادی دارند. مکانیزم های سبک RPG و یا نقش افرینی به کار رفته در بازی که شامل کنترل قهرمان می شود بسیار به اعتیاد اوری بازی افزوده است. داستان اصلی بازی نیز اگر چه طولانی نیست اما می تواند بازیباز را تا ساعت ها درگیر خود کند. بازی Warcraft 3 در محیطی بزرگ همراه با جرئیات نسبتا خوب اتفاق می افتد. در بخش تک نفره بازی محیط های کاوش نشده برای بازیباز مخفی می مانند تا خود بازیباز به کاوش در ان محیط ها بپردازد. در این بازی بازیباز باید ساختمان های متفاوتی بسته به نژاد انتخاب شده بسازد تا با جمع اوری منابع و سرباز بتواند دشمن را از بین ببرد. منابع موجود در بازی نیر به سه دسته طلا , چوب و غذا تفسیم می شود که طلا و چوب را می توان با ساحت ساختمان ها بدست اورد و غذا نیز تعداد بیشترین سربازانی که می توان در یک زمان ساخت را نشان می دهد. در سری قبلی بازی تنها دو نژاد قابل بازی که شامل Orcs و Humans بودند وجود داشت اما در بازی Warcraft 3 شاهد دو نژاد دیگر Night Elves و Undead نیز هستیم. این بازی هم در رمان انتشار و هم امروزه از طرفداران بسیاری برخوردار است و می تواند تجربه نابی از بازی های استراتژیک را به بازیباز القاء کند.

Rise Of Nations

بهترین بازی های استراتژیک

 • سازنده : Big Huge Games
 • ناشر : Microsoft Game Studios
 • سال انتشار : ۲۰۰۳

شاید کمتر بازی رایانه ای را بنوان پیدا کرد که بتواند به خوبی سری Rise Of Nations جنگ های اوایل حضور انسان بر روی زمین تا نسل مدرن را به تصویر بکشد. در بازی Rise Of Nations هجده تمدن وجود دارد که هر کدام توانایی و ویژگی های خاص خود را دارند و همچنین هر تمدن ۴ تا ۸ یگان مخصوص خود را دارند. در ابن بازی بر خلاف بازی های استراتژیک دیگر با ساخت و یا تسخیر شهر های دشمن می توانید مرزهای امپراطوری خود را گسنرش دهید. همانطور که اشاره شد بازی با نسل انسان های اولیه شروع می شوذ و بر عهده ی شماست تا با مدریتی مناسب و ساخت ارتشی قدرتمند کشورگشایی کنید البته علم و دانش کسب شده در بازی نیز بسیار تاثیر گذار است و می تواند در پیروزی شما در نبرد های بازی کمک شایانی کند. همچنین در این بازی امکان ساخت کشتی و هواپیمای جنگی نیز وجود دارد که بر لذت بازی می افزاید. به چهار روش می توان بازی پیروز شد که شامل تسخیر , برتری محدوده ای , برتری با ساخت ساختمان های تاریخی و همچنین برتری با امتیاز بیشتر می شود. بازی Rise Of Nations یکی از بهترین بازی های استراتژیک ساخته شده در تاریخ بازی های رایانه ای است که تا ساعت ها می تواند بازیباز را سرگرم کند.

Rome: Total War

بهترین بازی های استراتژیک

 • سازنده : Creative Assembly
 • ناشر : Activision
 • سال انتشار : ۲۰۰۴

شاید بتوان عرضه بازی Rome: Total War را اغار تغییر در سبک بازی های اسنرانژیک دانست چرا که این بازی توانست نقد های مثبت بسیاری را از منتفدان دریافت کند و به یکی از بهترین بازی های استراتژیک بازی های رایانه ای تبدیل شود. بخش تک نفره بازی به پایان جمهوری روم و اغاز امپراطوری روم برمیگردد که به بازیباز امکان هدایت سه خوانواده رومی را می دهد البته دیگر تمدن های بازی بعد از گذراندن مراحل قابل بازی می شوند. در بازی Rome: Total War دو نوع گیم پلی وجود دارد که شامل نبرد رو در رو و نبرد نوبتی است که بخش اصلی بازی بر اساس نبرد های نوبتی ساخته شده است که در اروپا , شمال افریقا و در قسمت هایی از شرق اتفاق می افتد. در بخش داستانی امکان هدایت و ساخت ارتش وجود دارد و همچنین می توان شهرهای دیگر تمدن ها را نیز به تسخیر خود دراورد. هنگامی که به تسخیر دیگر شهرها می پردازید بازی از نبرد نوبتی به نبرد رو در رو تبدیل می شود. بازی از یگان های مختلفی تشکیل شده است که هر خوانواده رومی یگان های مخصوص خود را دارند که به چهار دسته پیاده نظام , سواره نظام , کماندار و منجنیق تقسیم می شود. شاید بتوان بخش اصلی نبرد های رو در رو را جنرال های بازی دانست چرا که با کشته شدن ان ها سرباز های ان یگان از هم می پاشند و عقب نشینی می کنند. بازی Rome: Total War در زمان عرضه توانست بسیار موفق عمل کند و به یکی از بهترین بازی های استراتژیک بازی های رایانه ای تبدیل شود.

قسمت های ستاره دار الزامی هستند لطفا فارسی تایپ کنید.

*